fbpx

Colors of Finance bude v polovině dubna hostit již šestý ročník Mistrovství ČR ve Finanční svobodě, hře, která pomáhá nejen žákům a studentům lépe porozumět světu financí. Jako doprovodný program je pro soutěžící připravena přednáška Odemykání potenciálu pro studenty s renomovanými lektory Janem Mühlfeitem a Kateřinou Novotnou.

Školy se mohou do Mistrovství registrovat od 1. února na: http://financnimistrovstvi.cz/registrace/. Soutěž je otevřena žákům druhého stupně základních škol a studentům středních škol.

O hře Finanční svoboda

Hra byla vyvinuta s cílem jednoduše, zábavně a bez námahy pomoci co nejvíce lidem lépe se starat o peníze a zvyšovat finanční gramotnost. Od roku 2008 se prodalo více než 15 000 her a hra získala velmi dobré hodnocení od finančních serverů peníze.cz, měšec.cz, finmag.cz. Hra je používaná na 648 českých základních a středních školách pro výuku finanční gramotnosti a s její pomocí zaučují zaměstnance i některé finanční instituce.
 

O přednášce Odemykání studentského potenciálu

Každé dítě se narodí jako originál s řadou talentů a silných stránek. Současný školní systém je ale bohužel často nerozvíjí a zaměřuje se spíše na stránky slabé a eliminaci chyb. Důležité je pomocí studentům jejich talenty najít, podpořit je v rozvoji a naučit je začít silné stránky efektivně využívat i v jejich životě. Lidé dělají často 4 základní chyby, které jim neumožní využívat jejich potenciál naplno:

  1. Snaží se zlepšovat slabiny a nesoustředí se na silné stránky
  2. Formulují nejdříve plán, tedy co a jak budou dělat, místo toho, aby si položili otázku o jejich poslání na světě – a sice proč to budou dělat
  3. Snaží se řídit čas místo toho, aby řídili svoji energii
  4. Soustředí se prvotně na úspěch místo toho, aby prožívali šteěstií již na svojí cestě za úspěchem

 

cof pozvanka pro skoly

cof mistrovstvi financni svoboda

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím