fbpx

 

Na jedné straně predikce vymizení peněz ve fyzické podobě a s tím související vymizení bariéry proti ztrátě svobody. Jaké hrozby s tím souvisí a jestli se máme jak bránit, osvětlí Vladimír Pikora. Na straně druhé to, že svět nepatří těm, kdo mají peníze, ale patří těm, kdo mají sny, uslyšíte od Dana Přibáně. Svět totiž můžete dobít a svou svobodu objevit třeba v cestování autem, které, jak sám říká, nikdo nechce ani zadarmo – trabantem. 

Dvě přednášky a dva pohledy nejen na svět peněz uslyšíte už 15. 4. v ostravském Gongu při příležitosti konference a veletrhu Colors of Finance, v bloku nazvaném „Obrácená strana mince“.

Vladimír Pikora

analytik finančních trhů a makroekonom, ekonom v poradenské společnosti Next Finance, autor několika knih

Téma: Finance a umělá inteligence

Peníze tak, jak je dnes známe, postupně vymizí. Nebudou fyzické. Technologický nadšenec z toho může zajásat. Pokud ale jásá, patrně mu uniká jedna náramně důležitá věc. Fyzické peníze jsou totiž až dosud (pro mnohé netušeně) silnou bariérou proti ztrátě svobody. Mnohem větší bariérou, než by kdo čekal jen z povrchního pohledu. Argumenty proti penězům jsou absurdní. Konec hotovosti – legalizace krádeže vašich úspor. Máme se jak bránit?

Dan Přibáň

český novinář, režisér a cestovatel

Téma: Když se chce...

Když se chce, tak to jde... Věřte nám, testovali jsme to na lidech! Říkali, že trabantem to nejde. Prostě to nejde… Ale když chcete, tak můžete cokoliv. Potřebujete sen, obrovský množství tvrdohlavosti a štěstí. Přestaňte se přesvědčovat, že to nejde nebo že nemůžeme. Můžete cokoliv si vymyslíte! Protože „Svět patří těm, co se neposerou!“ to je jediné pravidlo, kterým se musíte řídit.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím