fbpx

Koronavirus urychlil digitalizaci, ve finančním světě nevyjímaje. Prověřil pokrok finančních institucí, profesionálů v oboru i klientů. Jakým směrem se ubírá nezvratný trend digitalizace a kde stojí bariéry z hlediska legislativy, ochrany dat a bezpečnosti komunikace? Na to bude reagovat Colors of Finance 2020.  

Konference je platformou pro mezioborovou debatu na poli financí, realit, technologií, vzdělávání, osobního rozvoje a posouvání potenciálu. Program již čtvrtého ročníku, který proběhne 15. října 2020 v Gongu, tak opět nabídne pestrou paletu přednášek.  

Digitalizace a bezpečnost  

Na novinky a trendy v on-line světě se zaměří panelová diskuse Digi fórum. Otevře téma, na čem vyšívají technologičtí leadeři finančního trhu a kde stojí bariéry z hlediska legislativy, ochrany dat a bezpečné e-mailové komunikace. Někteří z nás si ani neuvědomují, jak se náš profesní i osobní život přesouvá do kyberprostoru. Na internetu běžně nakupujeme, platíme, hledáme informace. Na sítích sdílíme naše soukromí a přes e-maily uzavíráme smlouvy. Je to ale bezpečné? Ve finanční branži zpracováváme často citlivé údaje a komunikujeme je právě e-mailem. Předáváte a ukládáte data svých klientů opravdu bezpečně?  Ve své přednášce poradí odborníci na kyberbezpečnost ze společnosti Talkey.

Vzdělávání a rozvoj obchodních dovedností 

Je „licence“ opravdu zárukou profesionálního přístupu? Jaký je rozdíl vzdělávání pracovníka – zaměstnance banky, pojišťovny a jiných institucí oproti finančním poradcům u samostatných zprostředkovatelů. Specializace, nebo týmová práce? Téma otevře panelová diskuse s názvem Profesionalizace finančních poradců. 
Nezůstaneme jen u finančních dovedností. Eliška Vyhnánková, autorka úspěšné a odborníky velmi vítané knihy z produkce Melvil Publishing  Jak na sítě, předá recept na to, jak na sociálních sítích získat klienty či zákazníky. 

Kryptoměny 

Společně s Dominikem Stroukalem, odborníkem na kryptoměny, se podíváme 10 let zpátky do minulosti, kdy došlo k první známé koupi za bitcoiny a kdy se v médiích začalo řešit, zda bitcoin dává smysl. Co se od té doby změnilo a jestli dává bitcoin vůbec smysl i deset let poté, odhalí jeho přednáška.

Obrácená strana mince

Dvě přednášky a dva pohledy nejen na svět peněz. Na jedné straně predikce vymizení peněz ve fyzické podobě a s tím související vymizení bariéry proti ztrátě svobody. Jaké hrozby s tím souvisí a jestli se máme jak bránit, osvětlí Vladimír Pikora. Na straně druhé to, že svět nepatří těm, kdo mají peníze, ale patří těm, kdo mají sny, uslyšíte od Dana Přibáně. Svět totiž můžete dobít a svou svobodu objevit třeba v cestování autem, které, jak sám říká, nikdo nechce ani zadarmo – trabantem.  

Osobní rozvoj a motivace

Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchům. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře. Jak na to prozradí na úvod konference Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím