fbpx

V rámci doprovodného programu konference zaměřeného na osobní rozvoj byl pro účastníky připraven speciální projekt na podporu kreativity. Společně namalovali obraz. Výtěžek z projektu putoval na pomoc potřebným.

Projekt malby společného obrazu připravili organizátoři konference ve spolupráci se sdružením Všichni jsme umělci. Na začátku stálo jen prázdné plátno, které se postupně měnilo v originální dílo. Pestrobarevné plechovky se štětci nastartovaly kreativitu stovky účastníků. „Nejlepší způsob, jak podnítit kreativitu je se chovat kreativně. Je to jako když se někdo chce stát třeba malířem. Každodenní malování z něj neudělá druhého van Gogha, ale bude spíše umělcem než někdo, kdo to nikdy nezkusil. Podobně se i týmy a organizace stanou tvořivější, pokud se tak začnou chovat,“ dodala k volbě projektu Marta Augustýnková, hlavní koordinátorka konference.

“To co mě na projektu stále baví jsou reakce lidí. Často je tento průběh vzniku důležitější než samotný obraz. Stejně jako je tomu v práci a životě. Lidé na sebe navazují, doplňují se nebo překreslují. Vrstvu po vrstvě tak společně vytvořili obraz, který bude vzpomínkou na tento den,” uvedl zakladatel projektu Cyril Vltavský. 

Projekt společného obrazu je také projektem sociálním. Výtěžek z prodeje putoval Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Hotový obraz si k zavěšení do svých kancelářských prostor zakoupila broker poolová společnost holver. „Růžový obraz – růžová budoucnost. To je první, co nás napadlo, když jsme viděli výsledné dílo, na kterém převládá růžová barva. Právě díky jeho optimismu a protože ruku k dílu přiložili i všichni naši kolegové, jsme se rozhodli obraz zakoupit a pověsit do kancelářských prostor,“ uvedl Mojmír Kramný, obchodní ředitel holveru.

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Užíváním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím