Moventum výrazně rozšiřuje v České republice aktivity v segmentu ETF

Stále se zvyšuje poptávka po indexových fondech, obchodovaných na burze. Tyto se mezitím staly pro poradenství šité na míru, prakticky nepostradatelnou možností. „Moventum výrazně rozšiřuje svoji nabídku ETF pro poradce - a poskytuje výhody v nákladech“, říká Sabine Said, Executive Vice President společnosti Moventum S.C.A.

--- Jan Zendulka, Sales Manager, MOVENTUM

Fondy a ETF nabízejí právě v nynější fázi nízkých úroků výrazně zvýšený potenciál výnosu oproti jiným formám spoření a na základě svojí konstrukce také ještě větší diverzifikaci rizik, říká Andreas Pál, CEO společnosti Moventum a.s.

Společnost je držitelem licence obchodníka s cennými papíry a dává poradcům k dispozici velkou nabídku v oblasti správy majetku. Poradci tak mohou ve spojení s různými modely účtů nabízet I placené poradenství.

 

Od února mohou poradci na platformě Moventum vybírat z plné šíře ETF: Tímto způsobem je možné promítnout různé třídy investic, regiony, sektory, speciální témata nebo strategie. Výhoda ETF přitom spočívá v jejich transparentnosti a jednoduchosti i ve většinou podstatně nižších nákladech oproti aktivně řízeným fondům.

Protože manažeři ETF sledují co nejpřesněji zadaný index, jsou poplatky za management podstatně nižší, říká Sabine Said.

Pro poradce to znamená rychlý, výhodný a nekomplikovaný přístup k mnoha investičním strategiím, s nimiž je možné realizovat pro klienta specifická přání.

Vedle velkého výběru ETF od různých producentů a s různou skladbou, jsme vytvořili doplňkové výhody pro poradce, říká Andreas Pál.Tak v programu  ‚ETFs Top 100‘  nabízíme zvýhodněné cenové podmínky pro sto ETF od partnerů Vanguard, Amundi, Franklin Templeton a iShares. Od 50 EUR měsíčně jsou možné i spořící plány, odpadají tak i poplatky za transakce.

 

Navíc k výběru ETF nabízí Moventum také modelová portfolia ETF se správou majetku: strategie „MOVEeasy – inspired by Vanguard funds“.  Tyto čtyři strategie je možné obdržet od defenzivní až po orientované na růst.

„Díky strategiím MOVEeasy mohou poradci snadno nabídnout svým klientům výhody ETF, aniž by se museli starat o jejich výběr a kombinace “, říká Pál.

 

O krok dále jde Moventum u účtu ETF MOVEactive: Aktivně manažovaná portfolia kombinuje pasivní ETF s aktivním profesionálním managementem. Poradci mohou pro své klienty opět vybírat ze čtyř strategií. Tyto jsou diverzifikované mezi různé společnosti nabízející ETF, váhy tříd investic se čtvrtletně kontrolují a v případě potřeby je proveden rebalancing. Toto stejně jako výběr jednotlivých titulů provádí Moventum Asset Management S.A., který má dlouhý a velmi úspěšný historii. Navíc klienti dostávají čtvrtletně detailní reporting.

 

Jak jednotlivé ETF, tak i kombinace ETF MOVEeasy a MOVEactive jsou k dispozici I v rámci pravidelných investic.

Tím profitují klienti i zde ze zvýhodněných cenových podmínek bez poplatků za transakce a Moventum ještě lépe splňuje svou snahu, být poskytovatelem služeb s přidanou hodnotou, uvádí Pál.

Štítky

Související články

Pillow pojišťovna a Zlatá koruna 2020

finance / / 09. 11. 2020

větrné elektrárny

Výroba energie z větru se stává standardním konzervativním investičním oborem

finance / / 09. 04. 2021