Poznejte chyby, které vás mohou stát miliony korun

Představte si, že vám je 30 let, máte manželku a dvě děti. V paralelním vesmíru žije váš dvojník. Je stejně starý a má stejně početnou rodinu. Obě rodiny mají stejné příjmy, výdaje a nemají žádné dluhy. Prožívají identické události. Jediné, v čem se liší, je jejich finanční gramotnost – to, jak se starají o své peníze.

Jak se změní jejich finanční situace za dalších 30 let. Bude stejná nebo budeme svědky rozdílů? Asi tušíte správně. Konečné jmění bude rozdílné, bude se lišit o několik milionů korun.

 

Přesně takovou situaci si můžete vyzkoušet v deskové hře Finanční svoboda, kde se jako finanční poradce staráte o peníze vašeho klienta, mladé české rodiny. Vaším úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má a dostat ji za vodu – dosáhnout finanční svobody.

 

Velkou výhodou této hry je, že věrně simuluje realitu. Kupujete a prodáváte produkty, které znáte a využíváte: hypotéku, stavební spoření nebo pojištění invalidity. Navíc budete čelit reálným problémům, které vás mohou potkat i v běžném životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnaní nebo propady na burze.

 

Pomocí hry:

 

  • zlepšíte svou finanční gramotnost,
  • získáte kontrolu nad svým rozpočtem,
  • rozeznáte nepotřebné finanční produkty od těch potřebných,
  • naučíte se chránit a násobit svůj majetek,
  • a hlavně si uvědomíte chyby, které nás v běžném životě stojí stovky tisíc korun.

 

Finanční svoboda je vhodná také pro finanční poradce, kteří ji mohou využít pro vzdělávání vlastních klientů nebo svých spolupracovníků.

 

Za 12 let se prodalo více jak 15 tisíc kusů Finanční svobody. Pokud chcete získat statisíce za cenu jedné nádrže benzínu, objednejte si tuto simulační deskovou hru.

Štítky

Související články

Jak napravit investiční šlápnutí vedle?

finance / / 07. 12. 2020

Zlevňující havarijko má úspěch. Tvoří 47 % všech sjednaných havarijních pojištění

finance / / 11. 08. 2020